tel./fax 87 643 28 55  <>  e-mail: admin@sp2aug.pl  <>  http://sp2aug.pl


webmaster: spol2006@gmail.com


  Strona główna  Dyrekcja  Nauczyciele  Archiwum  sp2aug.pl  BIP   www.gim2.vdl.pl

 

 

 
2 jest OK
 

 

Zadania w projekcie: "2 jest OK"

czas trwania projektu 01.03.2017r. – 28.02.2019r.

 

III.

WSPÓŁPRACA Z OTOCZENIEM ZEWNETRZNYM SZKÓŁ W ZAKRESIE KSZTAŁTOWANIA I ROZWOJU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH.
  Działanie 1 - Pozaszkolne wyjazdy kształcąco–rozwojowe.
   

Festiwal Nauki

W dniach 7-8.VI.2018r. uczniowie klas gimnazjum w ramach projektu „2 jest Ok” wyjechali do Białegostoku na Festiwal Nauki i Sztuki  pod hasłem: „Nauka scala”.

 

Pierwszego dnia uczniów gościła Akademia Medyczna w Białymstoku, która oferowała warsztaty m.in. szycia chirurgicznego, masażu ciała, wykonania i oglądania aparatów mikroskopowych oraz rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu. Nie zabrakło badań profilaktycznych: słuchu, narządu głosu, ciśnienia krwi. Podczas Dnia Otwartego zwiedzaliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym oprócz dawnej apteki można było obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny i gabinet ginekologiczny. Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjno-doświadczalnych podczas których dowiedzieliśmy się jak stres wpływa na zachowania zwierząt.

 

Dzień drugi spędziliśmy na Wydziale Biologii, gdzie wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu na temat możliwości ludzkiego mózgu oraz wzięliśmy udział w zajęciach doświadczalnych „Izolacja DNA od kuchni”. Druga część zajęć odbyła się na Politechnice Białostockiej, która zaproponowała nam warsztaty i prelekcje, gdzie poznaliśmy osiągnięcia klubów naukowych, najnowocześniejszy sprzęt czy innowacyjne technologie. Podczas wykładów: „Świat pod mikroskopem”, „Jak zmienić granulki w obudowę telefonu komórkowego”, czy „Zrobotyzowana linia produkcyjna – co to jest i jak to działa?” zrozumieliśmy jak ważna jest matematyka, informatyka i fizyka w życiu codziennym.

 

Festiwal Nauki dostarczył nam wielu wrażeń, doznań, wymusił refleksje oraz utwierdził jak wiele nauki jeszcze przed nami. Cieszymy się, że mogliśmy to wszystko zobaczyć, dotknąć bo być może będzie to początek dobrych decyzji i zmian w naszym życiu.

   

W dniach 28 maja - 18 czerwca 2018 roku w ramach projektu „2 jest OK” odbyły się wycieczki do Białowieży. Wzięli w nich udział 35 – 45 osobowe grupy uczniów  klas I, II, IV, V i VI szkoły podstawowej. Uczniowie klasy trzeciej pojadą we wrześniu 2018 roku. Uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem rezerwat żubrów, Muzeum Przyrodnicze oraz wchodzili na taras widokowy.

  
       

WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

17 września 2018 r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Białowieży. Wyjazd odbył się w ramach projektu „2 jest OK”.

Najpierw zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków zwierząt, ptaków i owadów. Później, pokonując ogromną liczbę schodów, weszliśmy na taras widokowy. Mogliśmy z wysoka podziwiać piękną panoramę – soczystą zieleń okolicznych drzew i lśniące wody urokliwego stawu. Następnie pojechaliśmy do rezerwatu, w którym zobaczyliśmy tarpany, żbika, rysia, jelenia, sarny, łosia, żubronia i króla puszczy – dostojnego żubra w otoczeniu swoich pobratymców. Zrobiliśmy niezliczoną ilość zdjęć.

Do Augustowa wróciliśmy cali i zdrowi, zmęczeni, ale uśmiechnięci. Wycieczkę edukacyjną możemy zaliczyć do potrzebnych, ciekawych i udanych.

Małgorzata Kierkla

 4  
       

Zajęcia z projektu „2 jest OK” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Już kolejna  grupa uczniów klas gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta uczestniczyła  w  ramach realizacji projektu „2 jest OK” w zajęciach laboratoryjnych w CNK w Warszawie. Tym razem uczniowie klasy III gimnazjum, 19 września 2018 roku mieli okazję być na niecodziennych zajęciach z robotyki, w pracowni fizyki i biologii, gdzie samodzielnie eksperymentowali przez kilka godzin, ćwicząc kompetencje kluczowe i rozwijając zainteresowania. Kolejni uczniowie z klas VIII i pozostałych gimnazjum wyjadą w najbliższym czasie. Z niepokojem już czekają na te wyjazdy.

       
    

Zajęcia dla uczniów kl. VIII na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

19 września 2018 r. uczniowie klas VIII w ramach projektu „2 jest OK” zrealizowali zajęcia eksperymentalno-badawcze na Akademii Medycznej w Białymstoku. Zajęcia prowadzone przez dr Izabelę Bialuk składały się z dwóch części. W pierwszej metodą elektroforezy uczniowie zobrazowali DNA zwierząt natomiast w drugiej wysłuchali wykładu: „Zwierzęta w nauce - jak zdobyć pamięć?”.

      
       

Klasy V w Centrum Nauki Kopernik

„Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć”. Z tym hasłem przewodnim Alberta Einsteina 18 września czterdziestu pięciu uczniów z klas piątych wyjechało do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "2 jest OK".

Centrum Nauki Kopernik to miejsce niezwykłe. Na wystawach znajduje się ponad 400 pogrupowanych tematycznie eksponatów. Każdego, kto się przy nich zatrzyma, zachęcają do własnych eksperymentów oraz wyciągania wniosków.

Jak widać na zdjęciach, nasze dzieciaki bawiły się wyśmienicie!

       

KLASY DRUGIE W CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

         W ramach realizacji projektu unijnego ,,2 jest OK’’, dnia 23 października 2018 roku, odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Wzięło w niej udział 35 uczniów z klasy II A, II B i II C. Głównym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. To miejsce, które inspiruje nie tylko do obserwacji, ale też pozwala na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Uczniowie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne eksperymentowanie z różnych dziedzin nauki. Każdy mógł poczuć się jak naukowiec. Dzieci przeprowadzały doświadczenia, szukały odpowiedzi na nurtujące je pytania, a jednocześnie dobrze się bawiły.

Pobyt w Centrum Nauki Kopernik na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Mamy nadzieję, że te przeżycia będą dla dzieci bodźcem  do rozwijania ich zainteresowań.

Organizatorzy:

Eliza Niedźwiecka - kl. II A

Renata Chmielewska – II B

Janina Fiećko – II C

Małgorzata Śniadkowska

     

 

 

 

 

 

  Pozostałe wiadomości - patrz Archiwum

JESTEŚMY NA FACEBOOK

 

Certyfikat Przynależności
Do Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Strona przyjazna młodzieży

http://sp2aug.pl/testy_info.html


Copyright © 2002-2018 sp2aug.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie, 16-300 Augustów, ul. Rajgrodzka 1