Piesza wędrówka klasy Vb nad Jezioro Sajno

W dniach 5 – 6 czerwca 2019 roku uczniowie klasy V b należący do Szkolnego Koła Turystycznego ”Ciekawi Świata” wybrali się na pieszą wędrówkę do Ośrodka Wypoczynkowego „Królowa Woda” w Augustowie. Tym samym rozpoczęli zdobywanie pierwszej pieszej odznaki turystycznej. Mimo upału, wędrówka po Puszczy Augustowskiej, przy śpiewie ptaków i szumie drzew, była bardzo przyjemna, a droga minęła zadziwiająco szybko.

Podczas pobytu w ośrodku uczniowie przeżyli wiele atrakcji. Między innymi było przepyszne ciasto owocowo – śmietankowe z galaretką przygotowane przez p. Jolę i lody od naszego kolegi Michała. Wszyscy bawili się w różne zabawy integracyjne oraz gry zespołowe: w piłkę nożną i siatkową, tenisa stołowego, badmintona. Wieczorem, przy ognisku każdy mógł zaprezentować swój  talent  np.: grę na okuleli, śpiew, taniec lub recytację wierszy. Był też czas na opalanie i ochłodę ciała w jeziorze. Ze smutkiem klasa pożegnała kolegę Michała, który w następnym roku szkolnym będzie uczył się w Warszawie. Przygotowała mu piękne pamiątkowe zdjęcie z podpisami i wręczyła prezent – pluszowego misia.

Był to pożytecznie spędzony czas, który przyniósł wiele radości i zadowolenia oraz pozostawił miłe wspomnienia. Dzięki wielu wspólnym zabawom i niekończącym się rozmowom do późnych godzin nocnych uczniowie poznali siebie, a klasa bardziej zintegrowała się i stwierdziła, że da się żyć bez komórek, gdyż nikt nie zabrał ich ze sobą. Jako wychowawca, musze podkreślić, iż uczniowie spisali się na medal, potrafili nie tylko wspólnie bawić się, ale również wspierać w sytuacjach nietypowych, kiedy ich koleżanka potrzebowała pomocy w drodze powrotnej. Mam nadzieję, że za rok powtórzymy pieszą wędrówkę, bo przecież okolice Augustowa oferują bogactwo szlaków turystycznych, które warte są poznania.

Wychowawca - Anna Nerko