tel./fax 87 643 28 55  <>  e-mail: admin@sp2aug.pl  <>  http://sp2aug.pl


webmaster: spol2006@gmail.com


  Strona główna  Dyrekcja  Nauczyciele  Archiwum  sp2aug.pl  BIP  www.gim2.vdl.pl

 

Konfrontacja z X Muzą, czyli o spotkaniu człowieka z pasją

„(...)życie ma sens tylko wtedy, gdy robimy to, co kochamy”

M. Darwood

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i trudem podjęcia decyzji, co do obrania dalszej drogi kształcenia, uczniowie klasy III D gimnazjum spotkali się z p. Bartkiem Świerkowskim, pomysłodawcą i twórcą Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon” z Augustowa. W październiku tego roku DKF będzie obchodził już swoje 7. urodziny.  Warto dodać, że zrzesza on przede wszystkim miłośników sztuki filmowej.  Dziś DKF jest już rozpoznawalny w środowisku filmowym, wielkim wyróżnieniem była Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Najlepszy Dyskusyjny Klub Filmowy” za działalność w 2014 roku. Na swoim koncie ma też już imprezy cykliczne: 3 x Gdynia, Namiary na Oskary, Kinogranie, Kinochłonek . Ponadto w ramach poniedziałkowych seansów odwiedza go wielu wybitnych gości, są to aktorzy, reżyserzy, krytycy filmowi. Pan Bartek tak mówi o działalności DKF-u: "Udało nam się stworzyć coś, co daje ludziom, Naszym Widzom: emocje, wzruszenie i radość. Daliśmy im powody do myślenia o filmie. Jednym słowem i hasłowo: zmieniliśmy ich poniedziałki na lepsze".

W czasie godzinnej rozmowy p.Bartek opowiedział uczniom o swoich pasjach, czyli o kinie, filmach i muzyce. Przekonywał ich do tego, że zawsze należy podążać taką drogą, które zgodna jest z naszymi zainteresowaniami, gdyż wtedy będziemy szczęśliwi. Opowiedział też o tym, co kino wniosło do jego życia oraz co w obcowaniu z filmem sprawia mu największą przyjemność. Zapytaliśmy też go o to, co on sam zyskuje dzięki pasji, która wypełnia jego życie. Okazało się, że odpowiedź jest prosta…spełnienie i realizację siebie.

Mam nadzieję, że wszyscy uczniowie dokonają niebawem wyborów spełnionych i spójnych z ich zainteresowaniami i pasjami, bo przecież w życiu chodzi o to, aby być szczęśliwym.

Na zakończenie chcę jeszcze tylko dodać, że posiadanie pasji ma bezcenny wpływ na jakość naszego życia, ponadto zainteresowania:

- pozwalają realizować nasze potrzeby,

- zaspokajają potrzebę relacji z innymi ludźmi,

- wyzwalają pozytywne emocje,

- dodają energii,

- zwiększają zaangażowanie, koncentrację i wydajność,

- wpływają na proces twórczy i kreatywność,

- korzystnie wpływają na zdrowie,

- pomagają nawiązywać ciekawe znajomości,

- są świetnym sposobem na relaks i wypoczynek.

PS Z własnego doświadczenia wiem, że posiadanie pasji sprawia, że moje życie jest ciekawe. Polecam każdemu!

Opracowanie: B. Tomaszewska

Pozostałe wiadomości - patrz Archiwum

 

ROZKŁAD DZWONKÓW

lekcja

od - do

1.

800 - 845

2.

855 - 940

3.

  950 - 1035

4.

1045 - 1130

5.

1140 - 1225

6.

1245 - 1330

7.

1340 - 1425

8.

1435 - 1520

9.

1530 - 1615

JESTEŚMY NA FACEBOOK

 

Copyright © 2002-2019- sp2aug.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie, 16-300 Augustów, ul. Rajgrodzka 1