W piątek 14 czerwca 2019 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie różnych konkursów matematycznych, ekologicznych,  historyczno–poetycki i sportowych, które odbywały się w drugim semestrze roku szkolnego.

Oto sukcesy naszych uczniów.

Międzynarodowy konkurs Matematyczny Kangur 2019

Wynik bardzo dobry uzyskała Przekop Iga z klasy 2b.

Wyróżnienia:

Dębowski Antoni kl. 2a

Dziemitko Bartosz kl. 2a

Lipiński Bartosz kl. 2a

Kuzio Julia kl. 2b

Huculak Aleksandrakl.  2c

Ziarko Oskar kl. 2c

Zalewski Patryk kl. 3b

Krukowski Maciej kl. 3b

Mierzejewski Marcin kl. 3b

Słucki Stanisław kl. 4b

Rymarczyk Emilia kl. 4d

Grajewska Laura kl. 4e

Ułanowicz Eryk kl. 5b

Olszewski Krzysztof kl. 5b

Dadura Mateusz kl. 7c

Dadura Łukasz kl. 7c

Rybakowicz Mateusz kl. 8b

Salik Adam kl. 8d

II Szkolny Konkurs Matematyczny Mistrz Zadań Tekstowych.

Kategoria klasy czwarte:

I miejsce – Aleksandra Szymborska kl. 4d

II miejsce – Emilia Rymarczyk kl. 4d

III miejsce – Stanisław Słucki kl. 4b

Wyróżnienie Mikołaj Łaskowski kl.4d

Wyróżnienie Laura Grajewska kl.4e

Wyróżnienie Mikołaj Kulikowski kl.4a

Kategoria klasy piąte:

I miejsce – Mikołaj Stolarski kl. 5b

II miejsce –Dominik Szyndler kl. 5b

II miejsce – Gabriel Łaskowski kl.5c

Wyróżnienie - Krzysztof Olszewski kl.5b

Wyróżnienie - Magdalena Romanowska kl.5c

Wojewódzki Konkurs „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży"

Weronika Laskowska z klasy 5 d została finalistką II edycji konkursu poetyckiego.

Podziękowania i nagrody książkowe za udział otrzymały Emila Siłkowska i Wiktoria Piekarska z kl. 5d.

foto:
D. Gregorowicz

14 czerwca odbyło się podsumowanie 3 szkolnych  konkursów ekologicznych.

Stu sześciu uczniów naszej szkoły zmagało się z pytaniami dotyczącymi rodzajów, segregacji odpadów oraz sposobów ich ograniczania. Młodzi ekolodzy przygotowali projekt multimedialny o unieszkodliwianiu odpadów w ich otoczeniu.

Największą wiedzą w konkursie „Rady na odpady” wykazał się Mateusz Dadura z kl. VIIc, drugie miejsce zajęła Julia Zawacka z kl. VIc, trzecia była Martyna Milewska kl. VIb. Zwycięzcą konkursu „Segregacja szkola akcja” w klasach IV-VI została Magda Romanowska z kl. Vc drugie miejsce uzyskała Emilia Rymarczyk z kl. IVd. Trzecie były: Julia Rozmysłowicz i Gabrysia Szałwińska uczennice klasy VIc. W klasach  starszych I miejsce zajęła Weronika Potapowicz z kl. VIIIb. Najlepszą prezentację w konkursie: ”Unieszkodliwianie odpadów w moim otoczeniu” wykonał Mateusz Obek z kl. Ve.

Podczas apelu okolicznościowego podsumowano również konkurs wiedzy: „Mistrzowie anatomii człowieka”. Największą wiedzą wykazała s Aleksandra Dadura z kl. VB, II miejsce zajęła Magda Romanowska, III miejsce zdobył Kamil Cimochowski uczeń klasy IVd. Gratulacje należą się również Katarzynie Gosiewskiej z kl. VIIIB, która uplasowała się na 3 miejscu w Powiatowym Konkursie: ”Tajemnice ciała człowieka” w Szkole Podstawowej nr 6.

Organizator konkursów p. Ewa Sadowska serdecznie gratuluje uczestnikom, laureatom konkursów oraz dziękuje sponsorowi nagród - Burmistrzowi Miasta Augustowa panu Mirosławowi Karolczukowi.

foto:
D. Gregorowicz